Bericht van de Cultuurscout Jolanda Copier

Presentatie fotoboek ‘Kralingen in de 20e eeuw’
Op zaterdag 22 februari om 14.00 uur vindt in Verpleeghuis Pniël de presentatie plaats van het fotoboek ‘Kralingen in de 20e eeuw’. Het boek is samen gesteld door Tinus en Bep de Does en het eerste exemplaar zal worden overhandigd aan Paulette Verbist, portefeuillehouder van o.a. kunst en cultuur in Kralingen-Crooswijk. Tevens is er een fototentoonstelling te zien van ruim 600 foto’s die een be eld geven van Kralingen in de periode 1910-2013. Er zijn onder andere foto’s te zien van de Lusthofstraat, Oudedijk, ’s-Gravenweg, Vijverlaan en omgeving, maar ook van Drinkwaterleidingbedrijf de Esch, Oostplein en aanleg van metrolijn Oost-West.

Deze expositie is te bezichtigen van 24 februari t/m 28 februari van 10.00 uur tot 16.00 uur. Tijdens de presentatie zal het fotoboek te koop zijn. Verpleeghuis Pniël, Oudedijk 15

 

Gemstone,-MaaikeGemstone Projecten: Gratis Teletraining voor kunstenaars en creatieve ondernemers
De enige 3 manieren om je omzet te verhogen als kunstenaar of creatieve ondernemer. Ben jij kunstenaar (beeldend kunstenaar, theatermaker, muzikant, danser, schrijver etc.) of creatieve ondernemer (ontwerper, illustrator, grafisch vormgever, tekstschrijver etc.) en worstel je met de volgende situaties:

  • Je bent goed in je vak en zeer gedreven, maar toch verdien je maar heel weinig
  • Je inkomsten zijn wisselend. De ene maand verdien je goed maar de volgende maand heb je bijna geen inkomsten.
  • De klanten of opdrachtgevers die je hebt zijn heel blij met je, maar van waardering alleen kun je je rekeningen niet betalen.
  • Je houdt van je werk, maar je moet er haast wel een bijbaantje naast nemen omdat je anders niet rond komt.
  • Het krijgen van klanten of opdrachten voelt als een loterij. Soms heb je geluk en dient zich een leuke klus of mooie verkoop aan, maar andere periodes blijft het stil en je weet niet wat je kunt doen om dat te veranderen.

Dan is dit iets voor jou!
Tijdens deze gratis telefonische training leer je de enige 3 manieren om meer te gaan verdienen als kunstenaar of creatieve ondernemer en hoe deze manieren in te zetten. De training wordt gegeven op 27 februari 2014 van 16.00 uur tot 17.00 uur en is thuis te beluisteren via je (vaste of mobiele) telefoon. Je belt hiervoor in op een conferentielijn en betaalt het normale telefoontarief. Na afloop van de training is er gelegenheid om vragen te stellen.

Meer info: www.gemstoneprojecten.nl

 

Gezocht: Verhalen over Kralings Volkshuis en openluchttheater De Perenhof
Kwam u wel eens in het Kralings Volkshuis? Heeft u wel eens opgetreden op het podium De Perenhof of heeft u mee gedaan aan de vakantiespelen voor Rotterdamse kinderen? Weet u waar woonwagen De vliegende gans stond? Mariëlle van de Griendt en Willy Hilverda zijn heel benieuwd naar uw verhalen en foto’s en nodigen u van harte uit op:

– dinsdag 25 februari in Pniël  – Oudedijk 15 of
– dinsdag 4 maart in Hoppesteyn – Boezemsingel 100

opening-Perenhof-(1)

Tijdens een gezellige ochtend kunt u uw verhalen vertellen en uw foto’s laten zien. Het begint om 10.30 uur.

In samenwerking met Arboretum Trompenburg maken Marielle van de Griendt en Willy Hilverda een theatervoorstelling voor De Perenhof. In de voorstelling worden herinneringen aan De Perenhof en het Kralings Volkshuis verwerkt. Het openluchttheater is in de jaren dertig op initiatief van het Kralings Volkshuis gebouwd door werklozen.
Voor meer informatie kunt u mailen met mariellevandegriendt@gmail.com

De foto is afkomstig uit het archief van Arboretum Trompenburg.

Wilt u meer informatie over culturele activiteiten of aanbod? Meld u dan aan voor de maandelijkse nieuwsbrief van de cultuurscout via kc@cultuurscouts.com

Jolanda Copier, cultuurscout Kralingen-Crooswijk.