Op 31 december 2019 treedt de Hermes House Band op bij de Brandenburger Tor in hartje Berlijn. De oud-en-nieuwviering in de Duitse hoofdstad is één van de grootste ter wereld en wordt voor meer dan drie miljoen kijkers live uitgezonden door de ZDF. De band sluit het oudejaar af met hun grootste internationale hit I Will Survive en opent als eerste artiest het jaar 2020 met het nieuwe nummer The Silvester Song, gevolgd door een feestmedley.
I WILL SURVIVE
Precies 25 jaar geleden behaalde de Rotterdamse studentenband de Hermes House Band de eerste plaats van Nederlandse Top 40. Hun monsterhit I will survive stond wekenlang op de tweede plaats, pal achter Dromen Zijn Bedrog van Marco Borsato. Vlak voor de kerstdagen van 1994 gebeurde het wonder waar de studenten van droomden en belandde I Will Survive op nummer één in de hitlijst. Vervolgens ging het lied – met de onvergetelijke ‘lalala’-sing along – de hele wereld over. Zo werd het nummer onder andere dé doelpuntplaat van Feyenoord en de hymne van Les Bleus, het Franse nationale voetbalelftal. Toen het team in 2018 wereldkampioen werd, steeg het nummer naar de eerste plaats van de Franse hitparades.
“We zijn trots dat de band nog steeds een bruisend en internationaal bekend fenomeen is. Dat hadden we nooit verwacht toen we 25 jaar geleden dat singletje in eigen beheer uitbrachten.”
Eugene Lont (oud-bassist HHB en directeur Xplo Music dat speciaal voor de band werd opgericht)
INTERNATIONALE BEZETTING
In Nederland is de Hermes House Band inmiddels uitgegroeid tot een telkens vernieuwende studentenband en is te vinden op grote podia van studentenverenigingen, popfestivals en feesten. Zodra een bandlid is afgestudeerd, wordt er gezocht naar een opvolger. Maar een plekje in de Hermes House Band blijkt lucratief: veel ex-bandleden ontwikkelden later een succesvolle carrière in de muziek.
Naast de Nederlandse versie van de band is er een tweede, internationale Hermes House Band-bezetting. Deze groep muzikanten, die vooral in het buitenland actief is, heeft in Duitsland inmiddels meer dan tien hits gehad en zal op 31 december het ultieme Hermes House Band-gevoel bij de Brandenburger Tor uitdragen.
In 2020 viert de Hermes House Band haar lustrum en staan er diverse activiteiten in de planning.
Meld u aan voor De Ster nieuwsbrief (U ontvangt een bevestigingsmail)
recent commentaar