Een dag na de mislukte overval op zijn barbershop ruimt eigenaar Iman (28) zijn zaak aan de Oudedijk in Rotterdam op. Twee jonge overvallers probeerden zijn dure Rolex-horloge te stelen, maar gingen er zonder buit vandoor. Dankzij de vechterskunsten van Iman: “Het eerste wat in mij op kwam was: matten.”

Iman en zijn collega hebben aan het einde van middag twee klanten in de zaak. Een vriend van één van de klanten zit op de bank te wachten. Opeens staan twee jongens in The Corner Barbershop, waarvan één het direct heeft gemunt op Iman. Er ontstaat een worsteling. “De ander stond ernaar te kijken en wist niet zo goed wat hij moest doen”, blikt de eigenaar van de kapperszaak terug.

Alles staat op beeld
Het gebeurt allemaal heel snel. Alles staat haarscherp op beeld. De beelden van de beveiligingscamera’s zijn verrassend goed, weet Iman. “De jongen met wie ik in gevecht was, greep gelijk naar mijn pols en probeerde wat te grijpen. Maar ik kon gelijk op zijn gezicht uithalen. Vervolgens raakten we in gevecht.”

Iman blijft met rechts op zijn belager uithalen. De tweede overvaller trekt een wapen. Hij richt dat eerst op Iman, die op dat moment niet weet of het echt of nep is. “Volgens mij wilde hij mij bang maken”, vermoedt de eigenaar van de barbershop. Daarna richt de dief het wapen op het plafond, waarna de criminelen de benen nemen. “Het duurde misschien maar vijftien seconden”, zegt de kapper. “Voor je het wist, waren ze weer weg.”

‘Een lekkere rechtse’
Collega Taram (25) is dinsdag ook bij de overval. Hij doet net zijn cape aan om een klant te knippen, als hij de deur open hoort vliegen. “Ik keek en zag de worsteling. Voor ik het wist, waren de jongens alweer weg.” Taram merkt op dat de overvallers maximaal 25 jaar oud zijn. “Ze wisten wel waar ze mee bezig waren. Maar toen ze door hadden dat het ze niet lukte, zijn ze snel weggegaan.”

Met Iman treffen de overvallers het verkeerde slachtoffer, stelt Taram. “Hij heeft laten zien dat twee tegen één ook geen probleem is. Het had niet veel ruimte, maar hij gaf een lekkere rechtse”, merkt de jongere collega op. “Ik sport”, legt Imam uit. “In dit geval is dit in mijn voordeel uitgekomen. Met de reflexen is niks mis.”
Na de overval draait Iman direct de deur van zijn kapperszaak op slot. “We moesten het even laten bezinken”, blikt hij terug. De politie heeft geprobeerd de overvallers te vinden, maar die zijn nog niet opgepakt. Ook een politiehelikopter speurde mee. Het gevecht zorgde voor schade in de barbershop. De scharen en tondeuses lagen op de grond. Een kastje dat op de grond is gevallen, moet nog worden hersteld.

Bekende klanten
De heren denken dat de overvallers het gemunt hadden op de dure Rolex van Iman. Trots is hij op het sieraad dat hij een jaar geleden heeft gekocht. Hij heeft er hard voor gewerkt. De jonge kapper wil het horloge graag dragen en niet bang zijn voor mensen die het willen jatten. Maar voorlopig ligt het veilig opgeboren. “Ik kijk het nog even aan”, zegt hij.
Sommige klanten hebben op het nieuws meegekregen wat er in de barbershop is gebeurd. Zij sturen steunbetuigingen en vragen of het goed met hem gaat. Aan de muur hangen ingelijste shirts van Feyenoord-spelers Thomas Beelen, Alireza Jahanbakhsh en Ramiz Zerrouki. “Een aantal spelers van Excelsior en Sparta weet mij te vinden. Dan gaat het heel snel.”

Via: RTV Rijnmond


Meld u aan voor De Ster nieuwsbrief (U ontvangt een bevestigingsmail)

Dit veld is vereist.
Lees hier de privacyverklaring Hiermee geeft u toestemming om wekelijks een nieuwsbrief te ontvangen.