Bijna 80 jaar geleden in de Hongerwinter kapten de Wehrmacht en de Rotterdammers de bomen en de struiken in de Oude Plantage. Van het oude park (sinds 1769) bleef een modderpoel over. Maar elk einde heeft een nieuw begin in zich. Wederopbouw. Wat is er van het park geworden?
Op 21 mei gaan we op verkenning om dat uit te vinden. Wat is er nog zichtbaar van de Wederopbouw in de Oude Plantage en directe omgeving? Historicus en publicist Dik Vuik neemt je mee langs de interessante plekken. Welke planten en dieren leven er in het park? Zijn er planten die eetbaar zijn? Met een tweetal stadnatuurwandelingen struinen we door de plantage onder leiding van deskundige gidsen: Cis van Draanen en Saskia Boer.
Kinderen
Daarnaast is er voor de kinderen een kunstproject onder leiding van steltloopster MinMeerZee (Dagmar Chittka). Kinderen verzamelen samen met MinMeerZee zwerfvuil en maken daar een mooi kunstwerk van samen met Schoon de Esch. Uiteraard met beschermende handschoenen. Ook dat telt: een schoon park is schone kunst!
De organiserende Stichting Oude Plantage heeft een informatiepunt over de (moderne) geschiedenis van het park. Ook een leuke plek om andere parkbezoekers te ontmoeten.

Anne Kaere Fotografie
Fonteintje
Een speciaal item is de start van een schrijfwedstrijd over het mysterie van het verdwenen bronzen drinkwater fonteintje. Tot 1947 stond dat fonteintje in het park. Even in 1955 dook het weer op. Daarna is het spoorloos verdwenen. Wat kan er gebeurd zijn? Je fantasie gaat werken. Komt het fonteintje ooit terug? Wordt het gehavend ergens teruggevonden? Of …
Schrijf op hoe je denkt hoe het fonteintje de tijd heeft overleefd of niet natuurlijk. De beste inzendingen worden beloond met een prijs. Nadere informatie op de site van de stichting: www.stichting-oudeplantage.nl en op 21 mei bij het informatiepunt.
De activiteiten starten op 21 mei om 14.00 uur en gaan door tot ongeveer 17.00 uur. Het informatiepunt staat op het parkeerterrein bij Nautilus/Maaskantine.
Inschrijven
Inschrijvingen voor de wandelingen en het kunstproject kan je doen op de site Parkenmaand.nl (van het Rotterdams Milieu Centrum). De aanmeldingen lopen al. Dus wees er snel bij!
(ingezonden mededeling: Stichting Oude Plantage – Femke Schot. Foto’s: Anne Kaere)
Meld u aan voor De Ster nieuwsbrief (U ontvangt een bevestigingsmail)
recent commentaar