De buren van Aafje locatie Hoppesteyn kregen een uitnodiging in de bus om daar op visite te komen op donderdagavond 16 juli. Om kennis te maken met het welzijnsteam. Hoppesteyn wil ook van betekenis zijn voor de buurt. Er is ruimte en wellicht zouden de buurtbewoners ideeën hebben om daar het een en ander te organiseren (zoals Vrouwtje Theelepel iedere dinsdagmiddag in de huiskamer op de 9e etage in Hoppesteyn).
Ideeën
De opkomst was veel groter dan verwacht en de aanwezigen werden geconfronteerd met de vragen: ‘is er genoeg te doen in de buurt?’ en ‘wat missen jullie?’. Op die laatste vraag kwamen als antwoorden onder meer: zanggroep, dicotheek voor 50-plussers, sjoelclub, toneelspelen, linedance, fotografie(cursus; desnoods met smartphone), dartclub, rondleidingen door de buurt met deskundige begeleiding, enz. Er was zelfs een dame met rollator die wenste te voetballen. Niet zo lachwekkend als het op het eerste gezicht lijkt. De daarachter liggende wens is natuurlijk dat ook die dame aan lichaamsbeweging wil doen.
Wensen
Ook waren er wensen zoals een strijk- en wasservice, tot later in de avond kunnen eten in het restaurant van Hoppesteyn en bijbehorende openstelling (bij mooi weer) van het aanpalende riante terras (het dagmenu à 7,50 wordt thans dagelijks geserveerd van 12.00 tot 13.15 uur en van 16.30 tot 18.00 uur. Snacks en lunchgerechten tussen 12.00 en 17.45 uur), gelijkvloers in- en uitstappen bij de tramhalte voor de deur.
Toneel
Participatie-coördinator Erik van den Berg en dagbestedingscoach Irene van Kouwen benadrukten dat men zélf het een en ander moet opzetten in Hoppesteyn en dat mensen die jonger zijn dan 65 ook van harte welkom zijn om deel te nemen. Op zo’n moment zijn er soms mensen die meteen de daad bij het woord voegen, zoals Maggie Faneyt (70jr.) die samen met belangstellenden een toneelstuk wil maken én spelen. Zie haar oproep elders op de site. Kijk ook op: www.actiefinkralingencrooswijk.nl.
Vervolg
Op donderdag 17 september zal de vervolgbijeenkomst in Hoppesteyn plaatsvinden. Aanvang 18.00 uur. In oktober volgt de afsluiting, hopelijk met voldoende resultaat. De buren zijn aan zet. In De Ster (krant) en op www.desteronline.nl zullen tijdig daarover berichten verschijnen.
recent commentaar